Pro zájemce

Výcvikový program biosyntetické psychoterapie (biosyntézy) v České republice garantuje PhDr. Barbora Janečková, PhD. Komplexní pětiletý psychoterapeutický výcvik má významné české i evropské akreditace. Absolventi si mohou zažádat o udělení ECP: Evropského certifikátu psychoterapeuta. Výcvik je veden profesionálními lektory z ČR i zahraničí.

Aktuálně je možné zapsat se do VIII. běhu výcviku v biosyntetické psychoterapii. Bude otevřen začátkem roku 2021. Již nyní se všichni zájemci mohou hlásit se do vstupních pohovorů, které se konají od března do srpna 2020. Kapacita výcviku je omezená.


Podoba výcviku

Jedná se o komplexní akreditovaný vzdělávací program v psychoterapii. Výcvikový program biosyntetické psychoterapie se skládá ze sebezkušenostní části, která trvá 3 roky, a z navazující pokročilé dvouleté části zaměřené na terapeutickou praxi. Výcvikem vás provedou kromě zkušených terapeutů a terapeutek z ČR také nejlepší lektoři ze zahraniční.


Akreditace výcviku

2018
akreditace České asociace pro psychoterapii (ČAP). Organizace, která v ČR zastřešuje kvalifikovaný výkon psychoterapie, vydala certifikát s platností na dalších sedm let.

2014
akreditace Evropské asociace pro psychoterapii (EAP) a zařazení mezi certifikované evropské psychoterapeutické vzdělávací institut (EAPTI – European Accredited Psychoterapy Training Institute)

2010
akreditace České psychiatrické společnosti, České asociace klinických psychologů a Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví pro oblast zdravotnictví v ČR

1998
biosyntetická psychoterapie v Bruselu uznána Evropskou psychoterapeutickou asociací (EAP) jako první vědecká metoda v oblasti somatické psychoterapie.

Více o metodě

Podmínky pro přijetí do výcviku – jak se přihlásit

Podmínkou pro přijetí do výcviku je dokončené vysokoškolské vzdělání (minimálně Bc.) a absolvování pre-workshopu Setkání s biosyntézou nebo Biosyntetická přípravka.

Workshopy


Řekli o výcviku

Andrea HanzlováAndrea Hanzlová – „Biosyntéza je pro mne směrem, který má strukturu, ale je také velmi otevřený a propojující. Oslovila mě tvořivost, hravost a víra v to, že v sobě jako lidé máme zdroje, ke kterým je stále dobré hledat cestu. Biosyntéza mi propojila roky praxe s teorií a dalším tělovým pohledem na potenciál léčení a seberozvoje. Systém toho směru je pro mne jakousi mapou, v které mohu neustále růst a být tvořivá.“

Stanislav Háša Stanislav Háša - „Moje předcházející výcviky byly velmi “hlavové”, analytické, založené na složitých teoriích. To mi vyhovovalo. A pak jsem v jedné životní etapě zjistil, že řadu věcí cítím ve svém těle, že tělesně reaguji na to, co se v mých vztazích děje a začal se více zajímat o “tělo”. A to mě přivedlo k biosyntéze, která má jak tu analyticko-teoretickou část, tak hlavně tu část “životní”, energetickou, tělesnou a tělovou. Začal jsem objevovat svojí tělesnost, učit se být v kontaktu s klientem, cítit pulzaci a energii. Stále se učím a stále jsem tím fascinován, jak skrze tělo je možné se dostat k tomu “duševnímu”. Je to pro mě nová a vyživující cesta.“

Martin HofmanMartin Hofman - „Terapeutický výcvik v biosyntéze mi nejprve pomohl začít skutečně cítit své tělo, dech, pocity... Vnímat je jako zdroje informací a ukazatele energie. Obohatil mě řadou principů, které se týkají kontaktu s klientem, vytváření bezpečí a nejrůznějších aspektů terapeutického procesu. Pomohl mi propojit se s vlastní tvořivostí, důvěrou ve vnitřní a dostupné zdroje v lidech, ale i dodal spoustu důležitých informací a know-how pro práci s klienty. Biosyntézu vnímám nejen jako metodu psychoterapie, je hlubší, komplexnější, holistická… Je pro mě spíše filozofií života, zdraví a vitality. Vnímám ji jako jeden z největších darů, které jsem dostal.“

Markéta CharvátováMarkéta Charvátová - „Lidé, kteří mají s něčím výbornou zkušenost, často říkají ‚to musíš zažít!‘. Taky jsem to kdysi dávno zaslechla. O biosyntéze. Pro mě byl výcvik v biosyntéze velký zážitek a sebepoznání. Díky ní jsem začala sebe vnímat celistvěji. Bylo to jako bych se učila znovu dýchat, chodit, mluvit, hrát si, cítit a znát. Biosyntéza je kombinací barev, vůní a chutí poznání vlastního těla i duše. Poznala jsem mnoho zajímavých a inspirativních lidí. Daly by se o tom popsat stohy papírů. Víte, co bude lepší? Omluvte tu žoviálnost, ale to prostě musíte zažít!“

Ondřej MatějkaOndřej Matějka - „Výcvik v biosyntéze jsem si moc užil: v první řadě dobře vyváženou kombinaci intenzivní sebezkušenosti ve skupině, nácviku terapeutických dovedností a seznamování se s teoretickým zázemím tohoto směru, ale i pestrobarevnou směs domácích a zahraničních lektorů, kteří nás tímto procesem provázeli. Muž si navíc ve (většinou) převážně ženské skupině může vychutnávat privilegovanou pozici (tentokrát) vzácnějšího rodu… Vřele doporučuju všem kolegům!“


Pro účastníky výcviku

Aktuálně probíhají šestý a sedmý běh základního výcviku a pátý běh navazujícího výcviku, které začaly v lednu 2019. Všechny probíhají pod vedením mezinárodních i českých lektorů.

Témata a termíny Výcvik V - část 2

2019 Téma
8. - 11. 1. 2019 REFLEXE A ROLE TERAPEUTA (Y. Lucká, B. Janečková)
26. - 29. 3. 2019 KONTRAKT, PROCES A FÁZE TERAPIE (Y. Lucká, B. Janečková)
3. - 6. 5. 2019 PŘENOS A PROTIPŘENOS (L. Zink)
17. - 20. 10. 2019ASPEKTY TRAUMATU V KONTEXTU TERAPEUTICKÉHO VZTAHU (S. Sztern)
2020 Téma
13. - 16. 1. 2020TERAPEUTICKÁ PRAXE (Y. Lucká, B. Janečková)
21. - 24. 4. 2020, VysočinaINTEGRACE (Y. Lucká, B. Janečková)

Témata a termíny Výcvik VI - část 2

2020 Téma
14. - 16. 2. 2020PSYCHODYNAMICKÝ POHLED NA ČLOVĚKA (O. Matějka)
10. - 13. 3. 2020REFLEXE, ROLE TERAPEUTA (Y. Lucká, B. Janečková)
26. - 29. 5. 2020KONTRAKT, PROCES A FÁZE TERAPIE (Y. Lucká, B. Janečková)
16. - 19. 6. 2020PŘENOS A PROTIPŘENOS (T. Warnecke)
2. - 4. 10. 2020EPIGENETIKA A NEUROVĚDY (Tati Neves)
2021 Téma
doplnímeASPEKTY TRAUMATU V KONTEXTU TERAPEUTICKÉHO VZTAHU
doplnímeTERAPEUTICKÁ PRAXE
doplnímeETIKA A PRÁCE S PŘESAHOVÝMI TÉMATY V TERAPII
doplnímeUKONČOVÁNÍ A INTEGRACE

Témata a termíny Výcvik VII - část 1

2019 Téma
13. - 16. 2. 2019 FOUNDING (Y. Lucká, B. Janečková)
1. - 6. 4. 2019 GROUNDING (Y. Lucká, B. Janečková)
12. - 17. 8. 2019 CENTERING (G. Hoppe, M. Hofman)
30. 10. - 2. 11. 2019 HOLDING (G. Arad, M. Charvátová)
2020 Téma
3. - 8. 2. 2020BOUNDING (Y. Lucká, B. Janečková)
11. - 14. 6. 2020CHARGING (T. Warnecke)
5. - 9. 10. 2020, VysočinaBONDIING (Y. Lucká, B. Janečková)
6. - 11. 12. 2020SOUNDING (B. Janečková, M. Hofman)

Lektoři výcviku

Psychoterapeutický výcvik ČIB vedou zkušení certifikovaní lektoři biosyntetické psychoterapie z ČR i ze zahraničí.

Martin Hofman

Martin
Hofman

Ondřej Matějka

Ondřej
Matějka

Yvonna Lucká

Yvonna
Lucká

Barbora Janečková

Barbora
Janečková

Lily Anagnostopoulou

Lily
Anagnostopoulou

Gabriele Hoppe

Gabriele
Hoppe

Gil Arad

Gil
Arad

Maria del Mar Cegarra Cervantes

Maria del Mar
Cegarra Cervantes

Shuli Sztern

Shuli
Sztern

Tati Neves

Tati
Neves

Tom Warnecke

Tom
Warnecke

Liane Zink

Liane
Zink

Martin Hofman

Žiji a pracuji v Brně, ale konzultace nabízím i v Praze, kde bývám k dispozici pravidělně 1x týdně. Mými klienty jsou nejčastěji děti, dospívající a mladí dospělí. Pracuji však rád a stále častěji také s dospělými, rodinami a páry.

V individuální práci se věnuji osobním, rodinným a vztahovým tématům, u dětí a dospívajících i výchovným potížím. Rád pracuji také s lidmi motivovanými k osobnímu růstu, rozvoji a sebezkušenosti.

Lektorsky se věnuji seberozvojovým programům, vzdělávacím kurzům a také diagnostické a terapeutické práci se školními třídami. Odborně se zajímám a věnuji aplikaci metod a teorie biosyntézy do školství - práce s dětmi a dospívajícími.

Vzdělání
2002 - 2008Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita, psychologie,
2001 - 2003Filozofická fakulta, Masarykova univerzita, pedagogika,
Terapeutické výcviky, specializační kurzy, členství
2011 - 2013supervizní terapeutický výcvik biosyntéza
2008 - 2011základní terapeutický výcvik biosyntéza
2008 - 2009Rodinné poradenství (Prev-centrum, o.s., Praha)
2006 -Základní krizová intervence (Remedium, o.s., Praha)

Další kurzy např.: Ostrov rodiny I. (IPIPAPP), Taneční pohybová terapie, dramaterapie, psychodrama při práci se skupinami (Fokus Praha), Zvládání obtížných situací při spolupráci s klientem (Modrá linka), Focusing - tělesně zakotvené prožívání (Fokus Praha), WISC III, Baumtest, (IPPP ČR), Nekázeň ve školním prostředí (Mgr. Michaela Veselá), ad.

Profesní kariéra
2012 - dosudKatedra primární pedagogiky PdF MU, externí výuka.
2011 - dosudsoukromá poradenská a terapeutická praxe, lektorská činnost (Flow-Effect).
2009 - dosudZákladní škola Horácké nám. Brno, školní psycholog.
2007 - dosudKrizové centrum pro děti a mládež, Spondea, o.p.s., psycholog (krizová intervence, telefonická krizová intervence, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - asistované kontakty).
2007 - 2012Tutor, s.r.o., lektor přípravných kurzů psychologie a andragogika.
2007 - 2009Poradenské centrum pro drogové a jiné závislosti. Pedagogicko-psychologická poradna Brno, psycholog (psychologické poradenství, interaktivní preventivní a intervenční programy pro třídní kolektivy, vzdělávací a metodické programy pro učitele).
2007 - 2009Katedra Speciální pedagogiky PdF MU, externí výuka - Projekt v etopedii, Intervence v etopedii.
2004 - 2007Ratolest Brno, o.s., sociální pracovník (práce se znevýhodněnými dětmi a dospívajícími, přípravné zážitkové kurzy pro dobrovolníky).
2001 - 2007Gymnázium Slovanské nám. Brno, projekt primární prevence, dramatická výchova (interaktivní programy pro třídy, vícedenní zážitkové programy se skupinami, adaptační pobyty).
2002 - 2004Dětský domov Vranov u Brna, zastupující vychovatel.

Kontakt

Místo působení - Brno, Praha

Ondřej Matějka

V rámci své soukromé praxe nabízím provázení a podporu při hledání orientace, porozumění a vlastních zdrojů v náročných situacích v osobním, partnerském i profesionálním životě. Jako individuální terapeut pracuji s dospělými a dospívajícími klienty. Vycházím z principů biosyntézy a psychoanalyticky orientované psychoterapie, využívám též prvků systému Pesso-Boyden (PBSP).


Vzdělání:
1997-2012studia historie a sociologie

Odborné terapeutické výcviky a kurzy:
2016-dosudVýcvik ve skupinové psychoanalytické psychoterapii (ČSPAP)
2010-2016Komplexní psychoterapeutický výcvik v metodě biosyntéza (ČIB), supervize (Y. Lucká)
2011-dosudSebezkušenost v individuální psychoanalytické psychoterapii, Teorie a technika individuální psychoanalytické psychoterapie (ČSPAP), supervize (V. Čermáková, J. Šikl)
2009-2012Sebezkušenostní skupina PBSP (Y. Lucká + L. Kobrle); další teoretické PBSP semináře (A. Pesso)
2007-2008Trauma i a II (Remedium)
2007Krizová intervence (Remedium)
2007-2013 semináře a výcvikové programy zaměřené na práci s holotropním dýcháním a tématikou psychospirituální krize (M. Vančura, Y. Lucká)

Praxe:
2013-dosudSoukromá terapeutická praxe (Pod křídly), individuální terapeut v Sociální klinice
2010-dosudpřekládání a tlumočení odborných psychoterapeutických textů, seminářů, výcviků
2006-dosudpedagog a vědecký pracovník na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy
2009-2012vědecký pracovník na Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR

Členství v odborných společnostech:
Česká asociace pro psychoterapii, Český institut biosyntézy, Česká společnost pro psychoanalytickou psychoterapii

Jazyky:
Angličtina, francouzština – obojí aktivně
Yvonna Lucká

Jsem atestovaná psycholožka a psychoterapeutka s třicetiletou praxí. Ve své práci mimo jiné zúročuji svoji téměř desetiletou zkušenost práce v krizovém centru RIAPS, kde jsem působila v různých rolích. Ve své soukromé psychoterapeutické praxi se věnuji především klientům s problematikou traumatu a posttraumatu a klientům s atypickou problematikou. Ve své práci využívám především metodu PBSP a Biosyntézu. PBSP též využívám pro práci s dlouhodobými uzavřenými skpinami. Jsem akreditovaný supervizor ČIS (teaching supervizor) od roku 1994. Nabízím individuální i týmovou supervizi. Jsem odborným garantem výukových programů v Remediu, jedná se o Komplexní krizovou intervenci, Základní krizovou intervenci, Trauma a podobně. Dále učím pro Diakonii, Fokus a další nestátní organizace. Pořádám workshopy zaměřené např. na péči o pomáhající profese a ženskou problematiku.

Některé absolvované výcviky:

 • Psychoanalytický výcvik
 • Rodinná terapie
 • SUR
 • Integrativní práce s tělem
 • Biosyntéza
 • PBSP

Jsem zakládajícím členem Českého institutu Biosyntézy, jeho místopředsedou a trenérem International Institut for Biosynthesis v Heidnu. Jsem členem supervizního EAP.

Místo působení - Praha

Barbora Janečková

Klinická psycholožka a psychoterapeutka pracující převážně s dospělou klientelou. V terapeutické práci mě velmi ovlivnili David Boadella a Albert Pesso. První z nich tvrdí, že „zdraví je tam, kde je pulzace (plynutí) a jeden gram kontaktu je cennější než tuna vědomostí“ a druhý z nich „jsme stvořeni k tomu, abychom byli šťastni v nedokonalém světě“ Je pro mě důležité, aby moji klienti našli své vnitřní zdroje k léčení sebetěžších zkušeností a aby našli vlastní cestu k plnému životu, který bude pro ně dobrý.

V roce 2007 jsem byla oslovena Davidem Boadellou a Ester Frankel, abych založila v Čechách institut, který bude garantovat, aby psychoterapeutická metoda Biosyntéza byla učena podle systému, který vytvořil její zakladatel. Od té doby část své energie věnuji pro rozvoj Českého institutu biosyntézy. Mou srdeční záležitostí je Sociální klinika, která je postavena na konceptu služby ze srdce pro ty, kteří se nachází v těžké situaci. Je pro mě velmi důležité mít ve svém životě a srdci rovnováhu mezi dáváním a dostáváním.

Vzdělání

 • ECP – European Certificate of Psychotherapy
 • Doktorské studium v oboru klinická psychologie (Diagnostika a terapie psychospirituální krize)
 • Atestační zkouška z psychoterapie
 • Atestační zkouška z klinické psychologie
 • Univerzita Karlova, FF, jednooborová psychologie

Výcviky (některé absolvované výcviky a kurzy)

 • PBSP (Pesso terapie)
 • Biosyntéza
 • SUR
 • Krizová intervence
 • Telefonická krizová intervence
 • Práce s tělem v psychoterapii
 • Imaginativní metody
 • Relaxační metody
 • Práce s rodinou
 • Výcvik v psychologickém koučování

Současná profesní kariéra

 • EABS (European Association for Biosynthesis) - prezident
 • Sociální klinika - zakladatelka
 • Český institut biosyntézy - ředitelka, garant výcviku v biosyntéze pro Českou republiku
 • Pod křídly soukromá psychoterapeutická praxe
 • IIBS - Senior trenér Internationa Institute of Biosynthesis

Pracovala jsem mimo jiné také

 • Remedium - lektorka kurzů Telefonická krizová intervence, Krizová intervence a Komplexní krizová intervence lektorka,
 • Riaps - klinický psycholog – lůžkové oddělení, ambulance, linka důvěry
 • QED Group a.s. - senior konzultant, (psychologické koučování, školení koučování, stress managment, AC/DC aj.)

Jsem členka České psychoterapeutické společnosti ČLS JEP, České asociace klinických psychologů AKP, ČAP České asociace pro psychoterapii, Českomoravské psychologické společnosti, Mezinárodního institutu Biosyntézy v Heidnu (IIBS), Evropské asociace psychoterapie EAP, jsem akreditovaný kouč ČAKO.

Místo působení - Praha, Nižbor

Lily Anagnostopoulou

Lily Anagnostopoulou, Ph.D. psychologist & psychotherapist and international trainer in Biosynthesis. She is the founder and director of the Greek Biosynthesis Centre and has been working for 35 years as a psychotherapist in private practice and for 20 years as a trainer in Biosynthesis in various countries. She has trained with David and Silvia Boadella in Biosynthesis, and with Alexander Lowen in Bioenergetics. She has also extensive trainings in Hypnosis with Ernest Rossi and Jungian dream analysis with Winnifred Rushford. She has also trained in Family Systems Therapy, Group Analysis, and Rogerian Counseling. She has worked as a school psychologist for 20 years and taught in the University of Indianapolis, in their Master’s program in Psychology, in the Athens Campus. She is founder and director of a residential retreat & healing centre in Corinth and lives in Athens, Greece.

Gabriele Hoppe
Education
Study of Social Education 1973 – 1977
1st State Validation 1976
2nd State Validation 1977
Study of Gestalt- and Art therapy with Heinz Deuser, Germany1994 – 1998
Validation of Performance 1998
Study of Biosynthesis, somatic and depth-psychology oriented psychotherapy, with Silvia and David Boadella, Institute for Biosynthesis, Switzerland, 1995 – 2000
Diploma of somatic and depth psychology 2000
Supervisor and Trainer Validation 2001
1995 – 1998 Training in Chinese Medicine at the German Acupuncture Society, Düsseldorf
Further professional Education
Training in work of Moshe Feldenkrais 1980 – 1986
Training in Eutonie, Germany, 1985 – 1987
Simonton Consultation, Germany, 2004 – 2006
Training with Chuck Spezzano, USA, 2001 - 2003
Advanced Training Biosynthesis, Switzerland, 2000 until now
Professional experience
Working in protectory situation for children 1976 – 1978
Working in private clinic from 1980 – 1995 as a therapist, Cologne
1995 – 2000 working as a psychotherapist in a private clinic of Dr. Stux, Düsseldorf
Since 1998 own private clinic for somatic psychotherapy and pre- and perinatal psychology, Düsseldorf
1999 until today teacher for Energy Medicine and Psychology, German Acupuncture Society
Licensed Trainer for Institute of Biosynthesis since 2001 in Europe, Israel, Czech Republic, USA and Switzerland
2001 – 2005 Faculty Member for the School of Oriental Medicine, Santa Barbara, California
Since 2009 Faculty Member of the Santa Barbara Graduate Institute, California
Since 2008 Faculty Member of the Plateroti Center for Holistik Medidine, Atascadero, California
Since 2008 Member of the World Council for Psychotherapy
Gil Arad

Present position:

International senior trainer in Biosynthesis
Director of the Israeli center for Biosynthesis
Practice as a biosynthesis therapist and supevisor
Founder of Systemic clinic.
Founder of Intherlog – on line systemic supervision

Work Experience

Management:
2017-2018Director of the systemic clinic in integrative psychotherapy
2005-2018Director of the Israeli center for Biosynthesis
2000-2002Directing the faculty of Zen and Buddhist study in the "Medicine College" of complementary medicine
Teaching:
2007-2018Teaching Biosynthesis in the Israeli training program and other europen institutes for Biosyntheis.
1997-2002Leading groups of Zen meditation and self-awareness in "Medicine College" of complementary medicine.
Education
2010-2018Advanced Study in complex systems, neuroscience, family constalation,
2005-2017Continues educatin in the internationl institute of Biosynthesis
2001-2003Advanced training in Biosynthesis
1998-2001Basic training in Biosynthesis
1993-2002Participant in the Kwan Um School of Zen Buddhism

Contact

Even Yehuda, Israel
Phone: 972-52-2655929
E-mail: gilarad@gmail.com

Maria del Mar Cegarra Cervantes

M.A psychology, Health Specialist by the OPP (Portuguese Psychologists Charta), Biosynthesis Therapist, Senior International Trainer for Biosynthesis, Supervisor and Director for the CPSB (Centro de Psicoterapia Somática em Biossintese) for Spain and Portugal, Family Therapist, Naturopath, Specialized in Psicosomatics and Epigenetics.

Professional experience:
1992 - up to date Clinical Psychologist
Private Practice in Lisbon, CPSB – Centro de Psicoterapia Somática em Biossíntese.
Private Sessions.
2000 – up to Supervisor for the IIBS – International Institute for Biosynthesis
Speaker and organizer of Workshops, Seminars, National and International Congresses.
Invited Teacher for Universities in Spain, Israel, Czech Republic, Chile and Brazil.
Invited Trainer for the Human Resources Department of several companies: DBM Portugal, Barclays Bank, among others.
Psychotherapist for several self-development groups since 1998.
Teacher in Porto Business School.
2006 - up to dateWorks at the CPSB – Centro de Psicoterapia Somática em Biossíntese, Av. 5 de Outubro nº 122 5º Esq. 1050-061 Lisboa
Private Sessions.
Education and training
M.A psychology
1990-1994
Universidade de Sevilla, Spain
Degree in Clinical Psychology.
Biosynthesis Psychotherapist
1996-1999
Biosynthesis Psychotherapy Training
IIBS – International Institute for Biosynthesis
Other Trainings: Naturopathy, Homeopathy, Auriculomedicine, Psychodrama, Somatic Coach, Diamond Approach, Family Therapy, Psychosomatics and Epigenetics.

Personal assets

Mother Tongue: Spanish

Other Languages Understanding Speaking Writing
Oral Compreh. Reading Oral Interaction Oral Production  
Portuguese C2 C2 C2 C2 C2
English C2 C1 C1 C1 C1

Levels: A1/2: Basic User - B1/2 Independent User- C1/2: Proficient User
European Common Reference Levels for Languages

Communication Skills: Good communication skills gained through the professional experience as a teacher, International Psychotherapist, and Group Leader in several languages.
Published Works: Author for several articles in Energy and Character
Presentations: Author of the book The Art of Loving as Three – Me, You and Us
Projects: Founder of the CPSB Portugal and Spain
Conferences: Speaker in many Internaional Congresses
Seminars: President of the APPC- Portuguese Association for Body Psychotherapy
Awards: EAP Delegate for the constitution of the Portuguese Federation for Psychotherapy.
Afilliations: Accreditation Projects for several psychotherapy specialization courses.
References: EABP affiliate – European Association for Body Psychotherapy

Contact

E-mail: Dep.formacaocpsb@gmail.com
www: www.schoolbiosynthesis.com

Shuli Sztern
 • Biosynthesis Therapist, Supervisor and Trainer.
 • Manager of The Israeli Training Program of Biosynthesis.
 • S.E.P. (Somatic Experiencing Practitioner) + S.E. Touch Therapy.
 • M.A. in Women Studies/ E.M.U.
 • Interested in dynamics of attachment and streamings of regulation as to integrate and apply in therapy, trauma healing and teaching.
 • Works at a private clinic in Ramat Hasharon, Israel.
 • Married and mother of three.
Tati Neves

ECP Holder
Body psychotherapist for children, adolescents and young adults in Portugal and Spain.
Local trainer in Biosynthesis at the Portuguese Center for Somatic Psychotherapy in Biosynthesis (CPSB), in Lisbon.
Training Assistant at the International Institute for Biosynthesis (IIBS), in Switzerland.
Teacher and co-coordinator of the Post-Graduation Course in Psychosomatic and Epigenetics in Psychotherapy in Portugal and Spain.
Designer and leader of the therapeutic group Solidarity Harmony Interchange for Natural Evolution (SHINE) for youths and BE Program, Emotional Education Project in Educational Biosynthesis.
Language tutor for children and adolescents.
Former training in Philosophy for Children.
CCP holder, certified in Trainers Pedagogical Training by the Portuguese Department of Employment (DGERT).
Psychology Degree and Junior Trainer in Biosynthesis

Tom Warnecke

Tom Warnecke (PgDip, ECP) je terapeut zaměřený na relační somatickou psychoterapii, supervizor, výzkumný pracovník, spisovatel a umělec. Nejprve studoval gestalt terapii a posléze biosyntézu u Davida Boadelly. V Londýně má psychoterapeutickou a supervizní praxi a kromě toho vyučuje na různých psychoterapeutických a supervizních kurzech v Evropě. Vyvinul relačně-somatický přístup k traumatu u osob s hraniční poruchou osobnosti. Je spoluautorem řady knih, autorem mnoha článků a editorem knihy The Psyche in the Modern World – Psychotherapy and Society (Psýché v moderním světě – psychoterapie a společnost, nakl. Karnac, 2015). Jako editor se podílí na tvorbě webu Psychotherapy Excellence, je redaktorem časopisu Body, Dance, Movement in Psychotherapy a členem výkonného výboru Evropské asociace pro psychoterapii (EAP). V minulosti působil jako místopředseda Britské rady pro psychoterapii (UKCP).

Liane Zink

Liane Zink – Degree in Education, Body psychotherapist, pioneer in the introduction of the Body Psychotherapy in Brazil. International Trainer and director of the Bioenergetics Institute of São Paulo and of the Biosynthesis Institute of Brazil, she works regularly with formation groups in Germany, Portugal, Czech Republic, Moscow and several cities of Brazil. Founder and Director of the Agora Center of Neo-Reich Studies. Director of the Agora in Germany.

Evropský certifikát ecp

ČIB je jako jeden ze dvou institutů v ČR akreditován Evropskou asociací pro psychoterapii (EAP) jako evropský psychoterapeutický vzdělávací institut (EAPTI – European Accredited Psychoterapy Training Institute). Každý EAPTI institut musí splňovat řadu náročných a zavazujících kritérií na úrovni výcviku, supervize a praxe jednotlivých účastníků. Vysoké standardy EAP umožňují absolventům výcviku biosyntetické psychoterapie požádat o udělení Evropského certifikátu o psychoterapii (ECP). Cílem zavedení ECP je vzájemné uznávání kvality absolventů, kteří projdou výcvikovým programem EAPTI, a to ve všech státech EU.

Více o podmínkách udělení ECP

Další vzdělávání

ČIB nabízí svým absolventům v rámci profesního rozvoje možnosti dalšího vzdělávání v integrativní biosyntetické psychoterapii. Workshopy slouží k rozvinutí již nabytých znalostí a dovedností a jejich rozšíření o nové trendy a pohledy na terapeutickou práci v somatické psychoterapii.